בניית אתרים - למה זה חשוב?

האינטרנט החלה באמצע שנות השישים כפרויקט של הסוכנות למחקרים מתקדמים של מחלקת ההגנה האמריקאית.
 
מדענים וחוקרים פיתחו את האינטרנט כאמצעי לתקשר ושתף מידע בין מוסדות מחקר שונים. על מנת לעשות זאת הם יצרו "פרוטוקולים" חדשים.
 
האינטרנט החלה באמצע שנות השישים כפרויקט של הסוכנות למחקרים מתקדמים של מחלקת ההגנה האמריקאית.

מדענים וחוקרים פיתחו את האינטרנט כאמצעי לתקשר ושתף מידע בין מוסדות מחקר שונים. על מנת לעשות זאת הם יצרו "פרוטוקולים" חדשים, הסכמים שקבעו כיצד מחשבים ישוחחו זה עם זה כאשר הם מחליפים מידע.
 
האינטרנט המודרני מבוסס על פרוטוקולים אלה. פרוטוקולי האינטרנט נעשו פופולאריים יותר ויותר ככול שהתחברו אליה יותר מכוני מחקר, אוניברסיטאות ותאגידי הייטק.
 
בעבר הייתה האינטרנט משהו בלתי ידוע לציבור הרחב, והיא מומנה, בעיקרון, על ידי ממשלות ומוסדות ציבוריים.

בשנת 1989 הועלה לראשונה הרעיון של רשת גלובאלית משותפת בידי טים בנרנס-לי שפיתח את פרוטוקולי הHTML המאפשרים לאינטרנט להפוך למה שהיא היום.מה שבתחילתו היה פרויקט שנשלט בידי משרד ההגנה האמריקאי, בעקבות לחץ בינ"ל וריבוי הולך וגובר של משתמשים יצא למעשה משלטיתו עד כדי שבתחילת שנות התשעים בעצם נאלצה ארה"ב לוותר על שליטתה באינטרנט.

תודות לעלייתה של ה האינטרנט התפתחה למה שהיא כיום – מדיום מדומה לשיתוף מידע בעל אופי מסחרי, חברתי ובעצם כל סוג של מידע. עם בשנות ה90 עוד היו שחשבו שהאינטרנט היא שיגעון חולף, כיום ברור שעלייתה של האינטרנט היא זריחתו של עידן המידע המודרני אותה ניתן להשוות להמצאת הדפוס, או אפילו.. להמצאת הגלגל.

קצב ההתפשטות של תופעה זו בעשור האחרון הוא כה מסחרר, מאחוז קטן מאד של משקי בית המחוברים לאינטרנט, כיום בישראל כמעט כל משק בית מחובר לאינטרנט, נדיר למצוא אנשים שאינם מחוברים לדואר אלקטרוני ו\או לרשת חברתית.

בעולם המערבי בימינו האינטרנט הוא כיכר השוק ההומה שבה הכול מתרחש, היכרויות,מוזיקה, צריכת מידע בין עם חשוב לבין עם שטותי, הכול נע סביב הרשת העולמית של האינטרנט.
 
בעידן זה כל אדם המעוניין להשמיע את קולו, להביע דעה יכול בקלות לפתוח בלוג ולחלוק בו את עמדותיו. כל אדם המעוניין למצוא בן\בת זוג יכול לחפש אותו באחד מאלפי אתרי היכרויות שונים, אותו כנ"ל לגבי אקטואליה, מסחר ובעצם... הכול.

צרו קשר לפרטים נוספים

054-6778338
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. טלפון לינקדאין גוגל פלוס פייסבוק